YALVAÇ’TA TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

14/04/2017

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Turizm haftası nedeniyle Yalvaç’ta bir dizi etkinlik planlandı. Etkinlikler için Müze Müdürlüğü öncülüğünde Yalvaç Belediyesi ve Milli Eğitim müdürlüğünün de içerisinde bulunduğu kutlama komitesi kuruldu. Kurulan komite Turizm Haftası boyunca gerçekleştirilecek olan etkinlikleri şu şekilde açıkladı.

18 Nisan Salı Günü Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenecek olan program Turizm Haftası açılış konuşmalarıyla başlayıp, Yalvaç tanıtım videosu sunumu, SDÜ Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi ve Psidia Antiokheia kazı başkanı Prof. Dr. Mehmet Özhanlı’nın konferansıyla devam edecek. Yalvaç Turizm değerlerini anlatan serginin ve Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi Öğretmeni Sevgi Kılınç ile öğrencilerinin hazırladığı ülkemizin kültürel değerlerini konu alan Stantların gezilmesi ile son bulacak.

22 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’da Antiokheia ören yeri, rehber eşliğinde ücretsiz olarak gezilecek olup tüm vatandaşlarımız ücretsiz olarak katılabileceklerdir. Ayrıca hafta boyunca Yalvaç Müzesi tüm halkımıza ücretsiz olacak, Antiokheia ören yerini yine hafta boyunca İlköğretim öğrencileri ücretsiz olarak ziyaret edebileceklerdir. 

Diğer Haberler