HİLALKART

HİLALKART

Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri harcama kartı olan HİLALKART yapılması öngörülen sosyal destek ödeme tutarının bu kartlara yüklenerek yerel esnaflardan alışveriş yaparak temel ihtiyaçlarını karşılamaları amaçlanmıştır.

Böyle bir uygulamayı hayata geçirmemizle; birkaç soruna birden çözüm imkânı olacağını düşünmekteyiz.

Birincisi; muhtaç vatandaşın ihtiyacı; onun onurunu zedelemeden ve “makarna-bulgur” gibi belki de hiç ihtiyacı olmayan maddelerle “sadaka” yardımı yapmadan, zarurî ihtiyacı neyse onun giderilmesini temin etmektedir. 

İkincisi; yerel esnafın desteklenmesi; Hilalkart’a tahsis edilen kaynakla çok uluslu büyük şirketlere aktarma yapmak yerine, yerel esnafımızın desteklenmesi, canlanması ve bu sayede ilçe ekonomimizin güçlenmesi hedeflenmektedir. 

Güncelleme 2018:

2018 yılı 1 Ocak itibari ile Hilal Kart projesinde yeni döneme girilerek anlaşmalı iş yerlerine pos cihazları kuruldu 

Vatandaşın daha rahat alışveriş imkanı sunabilmek için verilen Hilal Kartların kullanımlarını kolaylaştırmak amacıyla verilen kartların kullanılabilmesi için anlaşmalı olduğumuz Gıda Tüpgaz ve Manav gibi temel ihtiyaçlarını alabilecekleri işyerlerine belediyemize ait pos cihazları kurulumları tamamlanarak vatandaşlara kullanımları için pilastik kartlar dağıtıldı. Bu pilastik kartlar güvenlik önlemleride ön plana alınarak hazırlanmıştır.

Görseller